Центр регулярно організовує конференції, семінари і воркшопи про міські досвіди, історичну забудову і сучасні виклики, з точки зору різних дисциплін і академічних підходів. З часом наша партнерська мережа розрослася і стала включати університети, установи і проекти з України, Польщі, Німеччини, Ізраїлю, США, Австрії, Угорщини, Швеції, Литви, Великої Британії, Швейцарії, Канади і Нідерландів. Включаючи публічні події і цифрові формати у свої програми, ми пов’язуємо наші академічні, цифрові програми і програми з цифрової історії, і це сприяє ширшій розмові.
Конференції і семінари вкрай важливі для комунікації, представлення і переосмислення існуючих дискусій і підходів до вивчення міст і регіону. Вони відображають наше ширше коло досліджень і є важливими у його становленні і розвитку, а також дозволяють дослідити можливість нових напрямків нашої дослідницької програми. Відтак, наш дослідницький наголос на міста, війни і відбудову у ХХ столітті підсилений низкою академічних подій на тему урбаністичних поглядів на історію Першої світової війни, революцій і їх наслідків: семінар "Міські досвіди Великої війни у східній Європі" (2016), конференція "Множинні закінчення: Міста східної Європи у війнах, революціях і відбудовах, 1917-1920-та р.р." (2018) і симпозіум "Війни, насильство і революції в Україні (1914–1923): академічні і публічні перспективи" (2019).
Протягом усіх цих років дослідники Центру дедалі більше зміщували свій фокус на ХХ століття і на досвіди міст у соціалізмі. Міжнародна конференція «Входи і виходи соціалізму: візії і досвіди урбаністичних змін у другому світі", організована у 2007 р. у рамках дослідницької мережі "Урбаністика другого світу", і семінар про архітектурну фотографію "Фототектура модернізму" (2018 р.) окреслили можливості поміркувати про соціалістичні міські досвіди з глобальної і локальної точок зору. Вони мали величезне значення для розвитку кола наших дослідницьких інтересів на міських професіоналів, експертність і планування.
Дослідження і осмислення спадщини були провідною темою діяльності Центру від самого початку. Наша перша масштабна конференція “Єврейська спадщина і історія у центрально-східній Європі”, яка відбулася у 2008 р., об’єднала теоретиків і практиків для обговорення міської спадщини і спадків у містах з багатонаціональним минулим і з множинними, часто суперечливими, наративами. Вона стала вирішальною для формулювання одного з наших основних акцентів на міську спадщину і надихнула низку програм і проектів у рамках нашої програми публічної історії і цифрової історії.
Особливо важливими для дослідження і осмислення способів роботи з міською історією і міським ландшафтом, для розвитку наших досліджень про публічну історію і міста стали семінари, організовані в рамках літньої школи про єврейську історію і спадщину: "Об’єкти єврейської історії у Львові: мистецтво, спадщина, ушанування пам’яті" (2015), "Лємберг/Lwów/לעמבערג/Львів: літературні і мистецькі стежки багатокультурного міста" (2016), і "Сила музеїв: збереження спадщини, тлумачення минулого, формування ідентичності" (2017). Тема ландшафтів пам’яті у містах в Україні була у центрі серії семінарів «Як міста пам’ятають і як міста забувають», організованих у співпраці з Центром.
Ще декілька конференцій і семінарів стали критично важливими для обговорення дослідження культури у сучасних суспільствах. Вони допомогло сформувати наші основні напрямки досліджень навколо міської культурної інфраструктури. Міжнародний симпозіум "Міські спадки: культура у практиці і публічній політиці у східній і центральній Європі" (2015) розглядав нові підходи до розуміння субкультур у містах і наголосив на важливості культурних установ і їх інфраструктурного спадку.
Вкрай важливою для розвитку дискусії про можливості і виклики цифрової історії серед дослідників у Центрі стала серія Семінарів з цифрової історії, запущена у 2016 р. Вони досліджували методологічні, етичні і теоретичні аспекти створення, збору і аналізу цифрових і оцифрованих фотографій і відеозаписів як свідчень минулого. Семінари також зачіпають питання обізнаності про історичні візуальні дані, які використовуються для різних аудиторій. Найсвіжіші випуски включають: "Історичність візуальності і історіографія зображень: нові форми цифрової і візуальної історії/гуманістики" (2019), «Проект цифрової історії: як це працює» (2018), і "Цифрове картування і історична уява" (2018).
Місто Львів часто обговорюється як приклад під час усіх наших конференцій, у тому числі тих, які зосереджувалися конкретно на місті. У 2010 р. відбулася конференція «Львів як дзеркало». Вона підняла тему часто конкуруючих наративів про Львів у ХХ і ХХІ столітті. У 2013 р. Центр став співорганізатором семінару «Історія міст і картографія: методи впровадження» на основі здобутків проекту "Історичний атлас європейських міст" в Україні і першого видання про карти Львова. У 2014 р. конференція "Міські простори Львова/Lwów/Lemberg: концепції, досвіди, практики" підняла проблематику концепції простору на прикладі одного міста.
Ми також відкриті до тем, які виходять за межі наших наукових інтересів, адже вони допомагають нам виходити за звичні рамки і розширювати тематику, охоплювати ширші аудиторії, стимулюючи дискусію і прив’язуючись до нашої програми публічної історії. Конференція "Секс у містах: проституція, сексуальне рабство і сексуальні меншини у центрально-східній Європі" (2009) підняла проблеми суспільного контролю, сексуальності і явища "відхилення" у містах центрально-східної Європи у ХІХ-ХХ століттях і була пов’язана з нашою виставкою "Ерос і сексуальність: століття примусу, контролю і емансипації". Таке поєднання допомогло актуалізувати і контекстуалізувати історично недавнє розуміння сексуальних прав як невід’ємної частини прав людини загалом. У 2017 р. відбувся міжнародний семінар "Ідеї (без) місця: ідеї прав і правосуддя у східній Європі", натхненний історією про двох мислителів і правників Рафала Лемкіна і Герша Лаутерпахта та книгою "Східно-західна вулиця" Філіпа Сендса (співорганізатора семінару). У рамках заходів відбулося відкриття меморіальних таблиць і мистецький перформанс у Львівській філармонії "Східно-Західна вулиця: пісня добра і зла". Вони стали символічним поверненням і визнанням цих юристів і спробою критичного осмислення міської історії.
Більшість наших конференцій і семінарів відбуваються у Львові, але ми цінуємо можливості долучатися і ставати співорганізаторами програм в інших місцях України і за кордоном. Центр став співорганізатором міжнародної конференції "Між Києвом і Віднем: історії людей, ідей і об’єктів у обігу і русі", яка відбулася у Відні і стала заключною подією "Року культури Австрія-Україна 2019".